Cпільне засідання Робочої групи 2 та Робочої групи 5 УНП

19 жовтня 2018 року голова АМЕР Яворівщини Орест Микита взяв участь у спільному засіданні Робочої групи 2 «Економічна інтеграція та наближення з політикою ЄС» та Робочої групи 5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог» Української платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.
Учасники засідання підвели підсумки діяльності робочих груп упродовж 2018 року, а організації, які виконують грантові проекти за підтримки «Громадської синергії», поділилися поточними результатами реалізації проектів та подальшими планами.
Юрій Вдовенко презентував результати дослідження, проведеного в рамках проекту «Сприяння регіональній професійній освіті у сфері сільського господарства та розвитку сільських територій в країнах Східного партнерства». Проект реалізується Центром транскордонного співробітництва спільно з партнерськими організаціями країн Східного партнерства за підтримки Форуму громадянського суспільства СхП. Метою дослідження було оцінити поточну ситуацію у сфері регіональної професійної освіти в аграрному секторі в Україні. Дослідження показало низьку популярність професійно-технічної освіти (ПТО), в тому числі, в с/г сфері: зокрема, 92% старшокласників не мають наміру працювати в аграрному секторі. Водночас на українському ринку праці незадоволений попит на робітничі професії, при цьому аграрні професії входять в топ-10 найбільш затребуваних в Україні. На жаль, доводиться констатувати, що сучасна системи підготовки робітників аграрної галузі – неактуальна та неспроможна забезпечити підготовку кваліфікованих робітників відповідно до соціально-економічних потреб суспільства. Тому одним із завдань проекту є підготовка рекомендацій стосовно шляхів модернізації системи аграрної ПТО.
Особливу увагу учасники присвятили питанням підготовки до Щорічної конференції УНП (відбудеться на початку листопада) та Щорічної асамблеї ФГС СхП (пройде 10-12 грудня в Тбілісі). Зокрема, були визначені теми та спікери для спільної тематичної панелі РГ2 і РГ5 в рамках Щорічної конференції УНП. Також члени робочих груп обговорили ключові засади реформи Форуму, місце та перспективи для співпраці робочих груп в структурі Форуму та Східного партнерства у разі підтримки реформи.
Засідання відбулося за підтримки проекту Громадська синергія / Civic Synergy, що фінансується ЄС, співфінансується та виконується Міжнародний фонд “Відродження”