У Яворові запрацював веб-портал “Відкрите місто”

10 лютого 2017 року у приміщення Інформаційного центру Яворівської міської ради відбувся інформаційний семінар щодо початку функціонування у місті веб-порталу «Відкрите місто» для активних мешканців Яворова.

Будь-яке місто не можливо уявити без  великих і малих комунальних проблем, які вимагають вирішення. Місто Яворів, на жаль, не є виключенням.

Кожен мешканець міста щодня зустрічається з цими прикрими неприємностями. Це, для прикладу, відкриті люки, ями на дорогах, переповненні сміттєві контейнери чи їх відсутність, поламані дерева чи неприбрані прибудинкові території.

Разом ми можемо зробити так, щоб цих проблем ставало менше, а життя у місті – комфортнішим. Якщо Ви бажаєте поінформувати міську владу про ту чи іншу проблему, яку необхідно вирішити, залиште своє повідомлення на веб-платформі “Відкрите місто”.

Якщо Ви хочете взяти участь у вирішенні уже виявлених проблеми, тоді перегляньте перелік опублікованих проблем та визначте для себе, що Вам під силу вирішити самостійно або організованою групою мешканців. Залиште коментар про свої наміри під повідомленням про проблему, щоб його побачив автор.

10 лютого 2017 року цій темі був присвячений інформаційний семінар для небайдужих мешканців Яворова. Учасниками заходу були керівники комунальних підприємств, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, мешканці міста, котрі прагнуть зробити своє місто комфортнішим та кращим.

Керівних проекту Орест Микита коротко розказав про проект “Розвиток самоорганізації населення в містах Яворівщини через впровадження інноваційних систем е-врядування”, про його цілі та завдання. Також, було коротко презентовано веб-портал “Відкрите місто” з його опціями та можливостями.

Як працює система «Відкрите місто»?

  1. Для повідомлення про виявлену проблему чи несправність користувачу необхідно зареєструватися на порталі, вибрати категорію, до якої відноситься проблема, додати фото та/або відео файли (за наявності) та вказати адресу чи координати проблемної ділянки на карті.
  2. Повідомлення про наявність проблеми після перегляду модератором автоматично відправляється відповідальним органам влади/організаціям. За необхідності виконавець чи відповідальний працівник може запросити додаткову інформацію чи уточнення щодо зареєстрованого повідомлення у користувача.
  3. Відповідальний за вирішення проблеми орган влади/організація  вирішує проблему. Якщо проблема не може бути вирішена відразу чи протягом певного прийнятного часу (один місяць), відповідальний працівник інформуватиме користувача щодо обґрунтованих причин неможливості вирішення цієї проблеми.

Подати своє повідомлення ви можете за посиланням: http://opencity.in.ua/issuelist#r=UA46258101 .

Аналітик Асоціації сприяння самоорганізації населення, виконавчий директор Інформаційно-правового центру «НАШЕ ПРАВО» Марія Дзюпин розказала представникам громади про інструменти місцевої демократії. Одним з таких інструментів є портал «Відкрите місто», створений для взаємодії громадян, місцевих органів влади, комунальних підприємств, громадських об’єднань, благодійних фондів та бізнесу в процесі вирішення актуальних проблем суспільства та отримання необхідної інформації. Серед інших інструментів місцевих демократій було розглянуто: місцеві ініціативи, громадські слухання, загальні збори громадян, громадську експертизу, громадські консультації та діяльність ОСНів.

Більшість учасників відзначити актуальність та необхідність даного інструменту як для влади, так і для мешканців.

Захід організовано в рамках проекту “Розвиток самоорганізації населення в містах Яворівщини через впровадження інноваційних систем е-врядування”, що виконується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини, здійснюється Фондом Східна Європа в рамках програми «Відкрите місто: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади» за рахунок коштів, наданих Фондом Ч.С. Мотта (США).