У Хідновичах обговорили стандарти та принципи ІПВГ

Однією із ключових цілей Ініціативи Прозорості Видобувних Галузей (ІПВГ) є налагодження діалогу в трикутнику «влада-громади-видобувні компанії» та створенню платформи для дискусій.

9 липня у с.Хідновичі Яворівського району відбулася інформаційна сесія  “Що я знаю про видобувну діяльність у своїй громаді: міфи та реальність”. Захід відбувся в рамках проєкту “Формування безконфліктного середовища у видобувних громадах Яворівщини”, який реалізується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники мали можливість поставити практичні запитання, висловити свої думки та пропозиції, а також поділитися занепокоєннями, що дало можливість зрозуміти, які саме проблеми є найбільш актуальними у видобувних регіонах. Відбулось широке та детальне обговорення механізму децентралізації ренти: як кошти збиратимуться, обліковуватимуться та куди витрачатимуться; яка користь від впровадження ІПВГ; що таке ОВД і чому варто брати участь в громадських обговореннях; як громада може бути залучена до розподілу коштів на рівні свого села; чому потрібно налагоджувати партнерство та впроваджувати інструменти місцевої демократії та створювати  належне нормативне забезпечення форм громадської участі.

“Сьогоднішня зустріч стала платформою для обговорення особливостей розподілу  ренти на місця та того, як це зможе сприяти позитивним змінам у співпраці  та сприяти розвитку громади та сприяти розвитку громади” – зазначив голова Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини Орест Микита.

Один з учасників заходу, депутат Яворівської районної ради Станіслав Барчак зазначив, що важливо спочатку сприяти економічному розвитку громади, шукаючи ті чи інші родзинки, які приваблюватимуть туристів чи інвесторів. “Ось наприклад маємо на території громади унікальні форти, які можуть стати тою особливістю громади. У місцевих ентузіастів та й у представників влади неодноразово виникали ідеї створити у цій місцевості потужну інфраструктуру з готелями, добрими дорогами та залучити туди потік туристів. Певний час навіть виділялися гроші з районного бюджету, виходили на міжнародні організації проводили популярний серед молоді фестиваль «ФортМісія». Але, на жаль, все стоїть та руйнується. На мою думку, тут важливо ще налагодити діалог та комунікацію з місцевою владою, регіональною, представниками бізнесу  та міжнародних організацій, і спільно ми б могли створити той продукт, який в майбутньому приноситиме гроші для громади” – наголосив Станіслав Барчак.

“Дуже важливим моментом є комунікація з представниками громади, адже лише вони знають проблеми та можливості своєї громади. Конструктивний діалог та партнерство в середині громади  сприятиме впровадженню методу “від ситуативного вирішення проблем до стратегічного планування соціально-економічного розвитку громад”,- переконана менеджерка Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини Ірина Куропась.