Горінчівська та Міжгірська громади працюють над Стратегіями розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

На початку квітня в Горінчівській та Міжгірській громадах відбулося перше засідання робочої групи з напрацювання Стратегії розвитку громади до 2027 року. Процес стратегічного планування відбуватиметься за підтримки експертів проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів». Проєкт реалізовується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». 

Стратегія розвитку у громадах розглядається як основа для чинних і розроблення нових галузевих програм, щорічних програм економічного та соціального розвитку території та спрямована на забезпечення подальшого розвитку громади.

Одне з головних завдань Стратегії – це реальні якісні зміни на краще в житті кожної людини, що мешкає у громаді. 

«Ми як громада зацікавлені в розробці такої Стратегії розвитку громади, яка б дала змогу досягти громаді реальних результатів, а не була суто декларативною чи просто формальним документом. Дякуємо Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», що він не лише підтримує нас у цьому, але й реально надихає та стимулює до конкретних дій з вирішення цілком конкретних проблем та розробки дієвих інструментів стратегічного планування», підкреслив Михайло Калинич, голова Горінчівської громади.

«Кожна громада повинна усвідомити свої сильні сторони та стратегічні перспективи подальшого розвитку. Це дасть змогу чітко окреслити коло основних стратегічних і операційних цілей, а отже, і сформувати такі прикладні програми та інструменти досягнення кожної з них, які забезпечать практичний успіх у вирішенні наявних проблем протягом найближчих чотирьох років», зазначив Віктор Борщевський, експерт проєкту.

Іван Кость, перший заступник селищного голови Міжгірської громади:

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» посприяв активізації наших зусиль задля розробки справді дієвої Стратегії розвитку громади, здатної прискорити вирішення тих основних проблем, які сьогодні перешкоджають підвищенню рівня життя її мешканців. Наша активна робота над Стратегією громади – це шлях до залучення нових інвесторів, повернення з-за кордону численних трудових мігрантів, зниження рівня безробіття у громаді, вирішення її екологічних і соціальних проблем. У кінцевому підсумку все це дозволить забезпечити відчутне зростання комфортності проживання у громаді як для місцевого населення, так і для наших гостей і туристів».