Синергія електронної охорони здоров’я та цифрових навичок у Грузії, Україні та Молдові

Діджіталізація є невід’ємною складовою сьогодення, і медична галузь у цьому не є виключенням.
28 грудня 2022 року у гібридному форматі відбулася міжнародна конференція «Синергія електронної охорони здоров’я та цифрових навичок у Грузії, Україні та Молдові: шлях до підвищення стійкості громадянського суспільства Східного партнерства в кризові часи».
В рамках конференції обговорили важливі теми та аспекти розвитку eHealth в Україні, Молдові та Грузії та було представлено результати проекту.
Експертами проекту в Україні було розроблено брошуру Що треба знати про eHealth в Україні та навчальний відеоролик

.

В рамках проєкту було проведено Аналіз поточної політики розвитку електронної системи охорони здоров’я в Україні
Також, враховуючи виклики та потреби в Україні, було напрацьовано Поради для внутрішньо-переміщених осіб.
На даному заході, Україну представляли: Максим Корявець, Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень, Ольга Джуман, Виконавчий директор КНП “Львівське клінічне територіальне медичне об’єднання акушерства та гінекології”, Менеджер адміністративної діяльності ТзОВ “Реабілітаційний центр “Еліта, Аудитор з Системи управління якістю ISO 9001: 2018, Володимир Строгуш, експерт, виконавчий директор IT-компанії, що спеціалізується на розробці ІТ-рішень у сфері медицини та Владислав Камінський, директор Askep.
Електронна система охорони здоров’я – eHealth є незамінним і обов’язковим компонентом медичної реформи України. Основна задача цієї системи – облік укладених договорів між лікарями та пацієнтами, а також доступ до інформації, що стосується здоров’я кожного пацієнта. В Україні перше обговорення концепції електронного здоров’я відбулося восени 2016 року. Варто зазначити, що на сьогодні в Україні створюється досить успішна модель для розвитку електронної системи охорони здоров’я, і той факт, що держава вирішила обмежити своє втручання лише центральним компонентом eHealth, є позитивним моментом. Тобто наразі ми маємо унікальний шанс інклюзивного розвитку системи охорони здоров’я, до якої долучаються ІТ-компанії. Варто наголосити, що МОЗ не регулює окремі ІТ-рішення, які приймаються для запровадження тої чи іншої медичної інформаційної системи. Це означає, що кожен медичний заклад може запропонувати свої унікальні послуги.
Захід проводився в рамках проєкту «Синергія електронного здоров’я та цифрових навичок у Грузії, Україні та Молдові: шлях до підвищення стійкості громадянського суспільства Східного партнерства у часи кризи», який реалізовується Міжнародним центром бізнесу та економічного розвитку N(N)LE(Грузія), Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини (Україна), Інститутом бізнес-консалтингу (Молдова) за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданою через регрантингову систему Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Довідково
Що таке Електронна охорона здоров’я?
«Електронна охорона здоров’я» – це використання інформаційних технологій для підвищення ефективності медичного обслуговування та поліпшення доступу до медико-санітарної допомоги. Вона повинна принести користь постачальникам медико-санітарних послуг, спеціалістам та кінцевим споживачам за рахунок підвищення якості обслуговування та посилення здоров’я. Впровадження eHealth упорядковує процеси надання медичних послуг, позитивно впливає на якість та вартість медичної допомоги в тому числі і в результаті скорочення числа інших обстежень та їх дублювання.
eHealth забезпечує взаємодію між пацієнтами, медичними працівниками та установами за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій. Основними напрямами діяльності в галузі розвитку е-медицини є впровадження автоматизованих інформаційних медичних систем, які, зокрема, дають змогу, зокрема:

Пацієнтам:
– отримати інформацію про наявних лікарів
– володіти інформацією про медичні послуги, які надаються закладами охорони здоровя
– можливість здійснення попереднього запису до лікаря як в телефонному режимі, так і за допомогою інтернет порталу
– подати запит на отримання виписки
– переглянути зведену амбулаторну карту в електронному вигляді
– інші можливості, в залежності від медичних інформаційних систем
Лікарям:

– скоротити кількість паперової облікової документації
– оперативно формувати звітні форми
– ефективніше контролювати проходження обовязкових обстежень
– покращити якість обслуговування за рахунок електронної черги
– контролювати стан захворюваності працездатного нселення
– проводити оперативний моніторинг захворюваності і т д…

Поради для внутрішньо-переміщених осіб