5-та щорічна Євразійська регіональна конференція PWYP

Представник Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини Ірина Куропась взяла участь у 5 щорічній Євразійській регіональній конференції PWYP, яка проходила у Киргизстані у період 09 – 12 вересня 2019 року. (ред.- Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини є членом Асоціації ЕнергоТранспарентності , яка у свою чергу  являється національною коаліцією “Publish What You Pay” в Україні. “Publish What You Pay” це глобальний рух за розкриття інформації у видобувній галузі).
Під час першого дня на пленарному засіданні піднімалися питання щодо проблем та стратегій, які виникають по відношенню до прозорості та підзвітності видобувної галузі, учасники ознайомилася з актуальною інформацією щодо діяльності та планів на майбутні 3 роки коаліцій “Публікуй, що платиш”, ознайомилася з «Індексом відповідального видобування», що надає комплексну оцінку роботи видобувних компаній з точки зору відповідального ставлення.
Протягом другого дня були представлені цілі діяльності коаліцій громадських організацій в Україні та інших країнах. Було визначено 4 стратегічних напрямки для регіону:
1. Громадянська участь та залучення жінок та молоді до процесів прийняття рішень.
2. Прозорість та відкритість даних у видобувній галузі.
3. Розвиток національних коаліцій.
4. Екологічні, соціальні та санітарні наслідки видобувної діяльності.
Участь української делегації у 5 щорічній Євразійській регіональній конференції PWYP стала можливою за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Довідка
Ініціатива прозорості видобувних галузей ІПВГ (EITI) створювалась в 2002 році у Великобританії за ініціативи Тоні Блера. Тому, що громадські організації в Британії, такі як Global Witness, ще в 1990-х почали дивитись, що британські компанії видобувають в Африці, і був ряд скандалів, коли місцеві уряди просили великі корупційні хабарі. Це призвело до розслідувань журналістів, в результаті чого ці факти спливли.
І громадськість Британії почала говорити: ми хочемо бачити, що наші британські компанії платять урядам там, де вони видобувають, ми хочемо, щоб і уряди відкривали скільки вони отримують.
ІПВГ – міжнародна ініціатива, до якої приєдналася 51 країна світу. В Україні ІПВГ працює задля того, щоб надати громадськості повну інформацію про діяльність видобувного сектору та покращити управління природними ресурсами країни.
Головним «продуктом» Ініціативи прозорості видобувних галузей є Звіт ІПВГ, який є загальнодоступним. Останній Звіт описує, як працювала видобувна галузь країни у 2016 році. Ви можете знайти у Звіті таку інформацію:
– Перелік компаній, які ведуть видобування нафти, газу, вугілля, залізної, титанової та марганцевої руд в Україні;
– Основні родовища та регіони видобутку корисних копалин;
– Обсяги запасів, видобування, імпорту та експорту корисних копалин, а також транспортування нафти та газу;
– Дані про платежі видобувних компаній на користь держави та про соціальну відповідальність компаній;
– Імена бенефіціарних власників компаній та інше.
ІПВГ працює над тим, щоб розкриття даних про видобування в Україні стало звичною справою, і відкриті дані допомогли зробити політику управління природними ресурсами більш ефективною.