Локачинська громада за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» провела друге засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку

2 червня в Локачинській громаді відбулося друге засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку. Захід проходив за підтримки експертів проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів». Проєкт реалізовується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Із вітальним словом виступив Богдан Іус, Локачинський сільський голова. Він наголосив: «Стратегія розвитку громади – це не просто документ із цифрами, це визначення майбутнього, до якого прагне громада. Це документ концептуальний, який містить бачення майбутнього, напрями розвитку та цільовий блок із низки стратегічних та оперативних цілей. Тому сьогоднішня зустріч є дуже важливою, оскільки ми повинні чітко окреслити майбутні пріоритети та завдання розвитку громади. Основними завданнями для нашої громади в найближчі чотири роки повинні стати:

1) збереження людського капіталу, особливо молоді, оскільки найбільша цінність це мешканці громади, їхнє здоров’я, освіта, професійні навички; 

2) розвиток економіки громада має потужний сільськогосподарський потенціал, хорошу логістику, порівняно вищий рівень безпеки для бізнесу і життя, тому важливо підтримати розвиток сільськогосподарської переробки з високою доданою вартістю. Саме тут можуть бути створені робочі місця для кваліфікованих фахівців з високою заробітною платою; 

3) належний розвиток інфраструктури нашої громади, зокрема дорожньої, інженерної, рекреаційної.

Напрацьовуючи завдання стратегії Локачинської громади, ми повинні реалістично оцінювати наші фінансові можливості й чітко визначати точки їх найбільш ефективного використання. Важливо спрямувати фінансовий ресурс у проєкти, які матимуть мультиплікативний ефект для розвитку нашої громади».

Під час зустрічі було акцентовано на тому, що громада повинна максимально використати свої сильні сторони та працювати над мінімізацією слабких сторін. Члени робочої групи розпочинають роботу над розробкою конкретних заходів та завдань на період реалізації стратегії.

Cтратегія – це основний документ для реалізації соціального та економічного розвитку громади, який визначає вектор розвитку громади, служить базою для розробки проєктів та місцевих програм.