Громади Закарпаття продовжують роботу над формуванням стратегій розвитку

Наприкінці червня в трьох громадах Закарпатської області, а саме Мукачівській, Горінчівській та Міжгірській, відбулися засідання робочих груп з формування стратегій розвитку. Нагадаємо, процес стратегування відбувається в рамках проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів». Проєкт реалізовується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». 

На засіданні в Горінчівській та Міжгірській громадах було презентовано дерево цілей до стратегії розвитку громади, обговорено стратегічні та оперативні цілі розвитку громади до 2027 року та напрацьовано завдання до оперативних цілей розвитку. Робочими групами здійснено планування подальших заходів та розглянуто низку ідей і напрацювань, що пропонуються до реалізації громадою в рамках стратегії.

Голова Горінчівської громади Михайло Калинич: «Коло стратегічних та оперативних цілей, які сьогодні стоять перед нашою громадою, є доволі широке. Проте ми повинні сконцентруватися на визначенні тих першочергових із них, які будуть підкріплені реальними завданнями та забезпечені відповідним фінансуванням».

Перший заступник голови Міжгірської громади Іван Кость: «Для нас важливо не лише врахувати ті цілі та завдання, над якими ми вже зараз працюємо, але й передбачити досягнення нових амбітних цілей, що потребуватиме додаткових зусиль, проте дасть змогу здобути вагомі результати для розвитку громади».

Під час засідання робочої групи з формування стратегії розвитку Мукачівської громади було визначено пріоритетні напрямки, в рамках яких запрошують усіх мешканців громади подавати свої проєкти, для розвитку громади в нових умовах розвитку країни:

  1. Міжнародний логістичний, інноваційний центр розвитку економіки та партнерств.
  2. Європейська спільнота технологічної трансформації інфраструктури та переосмислення впливу людини на довкілля.
  3. SMART-громада якісних соціальних послуг та ефективного управління. 
  4. Туристичний історико-культурний центр креативних індустрій та активного дозвілля.

«Ми провели дуже важливе засідання. Воно є основою напрацювання дерева цілей та оголошення про збір проєктних ідей. Далі на це дерево ми будемо насаджувати листя розвиткові проєкти. Дуже важливо це розуміти. Розвиткові проєкти це ті, реалізація яких приводить до позитивних наслідків та впливів на громаду. Це ті, які нарощують у громаді її продуктивність, знання, новітні технології, відкривають нові можливості для трансформації в нову якість життя», зазначила експертка проєкту Наталія Бойко.

Керівниця управління економіки Мукачівської міської ради Маріанна Дерев’яник: «Сьогодні ми зібралися продовжити нашу роботу над актуалізацією стратегії розвитку громади. Вкрай важливе завдання для нашої громади, яка на сьогодні виконує функцію тилової громади, прийняла багато ВПО та релокованого бізнесу. Ми всі розуміємо нашу важливу місію і маємо робити все, щоб підвищити якість життя в громаді не тільки її постійним, але й новим мешканцям також».