Зв'язок

Зв'язок

У Яворівському районі, як і у Львівській області добре розвинуті телекомунікаційні мережі і зв’язок. Станом на 1 січня 2015р. кількість абонентів стільникового зв’язку в області  досягла 3,5 млн., що на 186 тис. більше, як на відповідну дату минулого року. Провідними операторами стільникового зв’язку в області є приватне акціонерне товариство «Київстар», товариство з обмеженою відповідальністю «Астеліт» (мережа life), приватне акціонерне товариство «МТС Україна». Станом на 2014 рік, більшість абонентів послуговуються стандартом GSM, що належить до другого покоління мобільного зв'язку (2G). Наразі ведеться робота над впровадженням послуг стандарту UMTS (3G). В майбутньому планується впровадити LTE (4G). У 2015 усі три основні мобільні оператори в Україні (Київстар, life:) та МТС Україна) отримали ліцензії на надання послуг у стандарті UMTS. Мережа третього покоління вже запущена у м. Львові, а в найближчі роки буде запущена в райцентрах області. На 2017 рік заплановано проведення тендеру щодо ліцензій на LTE, що належить до четвертого покоління мобільного зв'язку (4G).

Подальшого розвитку набуває комп’ютерний зв’язок, зокрема доступ до мережі Інтернет. Порівняно із 2013 роком доходи від надання доступу до мережі Інтернет зросли з урахуванням зміни цін на 5,1 % і становили 261,6 млн. грн. Послуги місцевого телефонного зв’язку на території Львівської області надаються за допомогою 709 міських та сільських АТС ПАТ «Укртелеком».  Всі центральні АТС районів та міст Львівської області це сучасні цифрові АТС. Це дозволяє корпоративним абонентам скористатися послугами ISDN PRI для  підключення відомчих  міні - АТС. Для забезпечення широкого доступу до мережі Інтернету проведено роботи по розширенню майданчиків мережі широкосмугового доступу за технологією ADSL2+. Кількість користувачів широкосмугового доступу до мережі Інтернет  в 2014 тільки від компанії Укртелеком у Львівській області перевищила позначку 120 тисяч.  

Безпосередньо через Яворівський район та Львівську область проходять транснаціональні лінії ВОЛЗ двох операторів зв’язку ПАТ «Укртелеком» та ПАТ «Київстар». Лінія ВОЛЗ від ПАТ «Укртелеком» відноситься до міжнародних проектів з передачі даних ITUR, BSFOCS та ТАЄ.  Загальна довжина магістральних оптоволоконних ліній зв’язку у Львівський області по зведеним даним операторів ринку становить близько 235 км.