Розташування. Транспорт

Розташування. Транспорт

Яворівський район знаходиться на північному заході Львівської області (Україна) і має сприятливе місце розташування на кордоні з Євросоюзом, зокрема район межує з Республікою Польща.
Адміністративним центром району є місто Яворів, відстань від якого до обласного центру міста Львів становить 54 км. Площа району 1544 км² (7,1 % території Львівської області). За цим показником він посідає 2 місце в області. Населення становить 124,1 тис. осіб.
В районі налічується 129 населених пунктів з них:
  • 2 міста (Яворів, Новояворівськ) 
  • 4 селища міського типу
  • 123 селаЧерез Яворівський район проходять основні транспортні коридори між країнами ЄС та Україною, що дозволяє значно знизити транспортні витрати, логістичні витрати та полегшити залучення інвестицій, технологій та інновацій в регіон. Наявність поблизу відразу трьох митних переходів дозволяє швидко і дешево забезпечити вихід на ринки Польщі по міжнародних транспортних коридорах на Варшаву та Краків, що робить для району перспективним орієнтацію на ринки ЄС особливо в умовах підписання угоди про асоціацію і розширення зовнішньої торгівлі. Внутрішня траса М10 на Львів  сприяє збуту продукції та виходу на внутрішні ринки в напрямку на Луцьк (траса Н17), Київ (міжнародна траса М06), Тернопіль (траса Н02),  та Ужгород – Чоп (міжнародна траса М06). Територією району проходить міжнародний транспортний коридор № 3 Берлін-Дрезден-Вроцлав-Краковець-Львів-Рівне-Житомир-Київ.
Відстані до митних переходів:
  • Яворів  - митний перехід Краковець – 22 км
  • Яворів  - митний перехід  Рава-Руська – 46 км
  • Яворів  - митний перехід Грушів – 31 км
Повітряне і залізничне сполучення
Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького — найбільше летовище у Західній Україні за пасажиропотоком та маршрутною мережею, розташоване на відстані 56 км від міста Яворів. Маршрутна мережа Аеропорту складається з 32 напрямків (29 міжнародні та 3 внутрішні). (http://lwo.aero/) Новий аеровокзальний комплекс відповідає сучасним технологіям обслуговування пасажирів та багажу, технічним стандартам і вимогам ICAO та IATA.
На території району проходить залізнична магістраль (Яворів – Львів).