Рекреаційно-туристичний потенціал

Рекреаційно-туристичний потенціал

Ще за часів Австро-Угорщини та Польщі цей край використовували задля лікування й оздоровлення. На території Розточчя (в межах України) створено природоохоронні території — Яворівський національний природний парк та Природний заповідник «Розточчя. Заповідник «Розточчя», площею 2084,5 га, складається з двох лісництв – Верещицького і Ставчанського.
У Львівській області немає альтернативних водоймищ з таким потужним рекреаційним потенціалом, як Яворівське озеро, що межує з Яворівським національним парком, площа якого складає 7108 га. Поряд з озером знаходиться відомий курорт Шкло із цілющими мінеральними водами і лікувальними грязями. Лікувальні торф'яні грязі представлені родовищами Шкло та Немирівським.
Санаторій "Шкло" відомий унікальним поєднанням природних лікувальних факторів:
  • питтєві джерела слабо мінералізованої води "Нафтуся-Шкло";
  • сірководневі джерела малої і середньої мінералізації;
  • торф’янисто - мінеральні лікувальні грязі.

Санаторій "Немирів"  славиться своїми унікальними сірководневими ваннами і джерелами питної води, що застосовується при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Тут діє й фізіотерапевтичний комплекс, який пропонує масажі, гідротерапію, озокеритові аплікації, електропроцедури. Цілюще повітря насичене озоном, мікроелементами, ефірними маслами, фітонцидами.

Територією району проходить ознакований велосипедний шлях  №101: Львів — Жовква, довжиною 70 км. Маршрут проходить через Брюховичі, Ясниська, Страдч, Івано Франкове, Дубровиця, Крехів, Глинське. 
Архітектурні пам’ятки:
  • Церква Воскресення 1560 р. с. Віжомля
  • Церква Св. Параскеви з дзвіницею (дер.) 1676 р. с. Бунів
  • Преображенська церква (дер.) 1662 р. с. Вороблячин
  • Костел Пр. Трійці (мур.) к.17 ст. з дзвіницею (XIX ст) смт. Івано-Франкове
  • Церква Св. Михаїла (дер.) 1600 р. с. Мужиловичі, та ін.


Культура


З глибини віків прийшло у спадок Яворівському району велике багатство – мистецький досвід яворівських умільців. Орнаментальна різьба, славнозвісна яворівська іграшка, колоритна вишивка, розмаїття солом’яних виробів – це далеко неповний перелік яскравих зразків народної творчості.
У сфері декоративно-прикладного мистецтва України Яворівщина займає одне з визначних місць поряд із такими славетними центрами української художньої творчості, як Гуцульщина, Косівщина, Богуславщина. Шедеври ручної роботи яворівських майстрів здавна займають чільне місце на виставках і різноманітних етнографічних ярмарках.