Локачинська громада формує стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

25 квітня в Локачинській громаді відбулося перше засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку громади до 2027 року. Процес стратегічного планування відбуватиметься за підтримки експертів проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів». Проєкт реалізовується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Стратегія відображає нові амбітні цілі розвитку громади на найближчі чотири роки, підкреслює конкурентні переваги на підставі наявних природних, матеріальних, фінансових, економічних, трудових, соціальних, інтелектуальних ресурсів, які при належній організації та об’єднанні зусиль усіх зацікавлених сторін можна використовувати для вирішення нагальних проблем місцевого розвитку. 

Богдан Іус, Локачинський селищний голова, підкреслив: «Стратегія розвитку громади – це комплексний та важливий документ. А головне – людиноорієнтований. Тому в ній ми повинні усвідомлено окреслити стратегічні пріоритети розвитку громади та визначити перелік чітких кроків, щоб досягти основних цілей – збалансованого місцевого економічного розвитку, формування сприятливого бізнес-середовища, комплексного просторового розвитку, забезпечення мешканців якісними послугами».

На засіданні експертками проєкту Іриною Сторонянською та Іриною Лещух було представлено результати формування соціально-економічного профілю Локачинської громади та опитування мешканців і бізнесу. Учасники засідання визначили сильні та слабкі сторони громади, можливості та ризики її розвитку. 

Основними конкурентними перевагами Локачинської територіальної громади є:

  1. потужний аграрний потенціал: у громаді наявні великі сільськогосподарські підприємства, є потенціал розвитку тепличних господарств, наявні ділянки для розміщення тваринницьких комплексів. Зазначене може стати основою для поглиблення і розширення сфери переробки сільськогосподарської продукції у громаді;
  2. відкрита і прозора влада, спрямована на залучення інвесторів та підтримки підприємницьких ініціатив місцевих мешканців;
  3. наявність досвіду та активність місцевої влади в контексті реалізації міжнародних та вітчизняних проєктів, а також міжмуніципального співробітництва;
  4. потужний природно-ресурсний потенціал (значні площі природно-заповідного фонду та лісів, наявність чималої кількості водних об’єктів, газове родовище).

Наступним кроком буде визначення сценаріїв розвитку Локачинської громади та формування дерева цілей стратегії, спрямованої на посилення сильних сторін та мінімізацію проблем і ризиків розвитку.