У Оброшинській та Жидачівській громадах відбулися презентації проєктів cтратегії розвитку на період до 2027 року та план заходів з її реалізації

Стратегічне планування є необхідною умовою сталого розвитку кожної громади на основі раціонального використання власних ресурсів. Саме тому протягом майже року Жидачівська та Оброшинська громади активно працювали над формуванням стратегій розвитку до 2027 року. Відповідні документи презентували  2 листопада у Оброшинській громаді та 6 листопада у Жидачівській. Процес стратегування відбувався в рамках проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів», якийреалізовується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини у партнерстві з департаментом економічної політики Львівської обласної військової адміністрації (ОВА) за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». 

Володимир Левко, голова Жидачівської міської ради: «Мене дуже тішить, що сьогодні на  обговоренні стратегії розвитку нашої громади, окрім членів робочої групи, присутня значна кількість представників громадських організацій та молоді, на плечі яких ляже впровадження цієї стратегії. Ще більше радий, що у нашій стратегії знайшлося місце проєктам, які не лише вирішують гострі проблеми громади, але й заглядають вперед, на повоєнну відбудову України та євроінтеграцію»

«Важливо відзначити активну роль організацій громадянського суспільства Жидачівської громади, проєкти яких були включені в стратегію, зокрема: «Облаштування Соціального Центру для воїнів, що повертаються із зони бойових дій, ВПО, людей з інвалідністю та жителів громади», «Створення молодіжного коворкінгу в Оброшинській територіальній громаді», «Створення Школи молодіжного лідерства», «Розвиток комунікаційної політики в громаді» –  акцентував експерт проєкту Олександр Софій. 

Присутність представників Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» була надзвичайно ефективною – конкретні зауваження давали можливість учасникам ще раз переосмислити суть проєктів до стратегії, що  у свою чергу сприяло тому, що  під час зустрічі додали до плану заходів ще 6 нових проєктних ідей»

Бачення майбутнього Оброшинської громади, після пропозиції голови громади Івана Галича переглянули ще раз та сформували наступним чином «Оброшинська громада – активна громада процвітаючого добробуту, Західно-український центр харчової промисловості та культурного розвитку. Громада, в якій хочеться жити!». Громадськими активістами були внесені правки до кількох проектних ідей, які будуть враховані в остаточній версії Плану заходів з реалізації Стратегії.

Впродовж місяця триватимуть громадські обговорення проектів стратегій та планів заходів з її реалізації у Жидачівській та Оброшинській громадах. Усі мешканці громад матимуть змогу висловити свої думки і пропозиції. Після цього стратегічні документи будуть спрямовані на розгляд відповідної ради.