В Луцьку громади обговорювали питання моніторингу стратегій розвитку

Для забезпечення ефективного управління процесом досягнення цілей та впровадження стратегії у громаді, необхідно створити ефективну систему зворотного зв’язку шляхом запровадження моніторингу та оцінювання, щоб своєчасно відслідковувати та коригувати відхилення і реагувати на виклики.

6 жовтня в Луцьку відбувся тренінг для представників громад «Механізми реалізації та моніторингу стратегії розвитку територіальних громад». Захід відбувся в рамках проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів», який реалізовується за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Впродовж заходу учасники здобули практичні знання та інструменти щодо моніторингу стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації, а також розроблення програм місцевого розвитку, спрямованих на імплементацію стратегічних планувальних документів.

«Грантодавці та інвестори оцінюють перспективи співпраці з громадами не лише з позиції наявності стратегії розвитку, а з позиції її повноти та якості. Так прийнято у світі. Тому в конкурентній боротьбі за такі необхідні для розвитку фінансові ресурси на перемогу можуть розраховувати ті громади, які усвідомлено і з залученням широкого кола громадськості сформували якісні стратегії розвитку» – підкреслив керівник Львівського регіонального офісу  Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»  Олександр Волошинський.

В рамках заходу експерти презентували інформацію про формування порядку розроблення програм місцевого розвитку та їх реалізації, що надасть можливість органам місцевого самоврядування підвищити ефективність виконання місцевих цільових програм через регламентування та взаємоузгодження завдань і заходів, строків та ресурсного забезпечення з усіма залученими виконавцями.

«Моніторинг – це процес збору даних про стан та показники виконання стратегії, що досягаються у ході її впровадження. Дані, отримані в процесі моніторингу, можуть бути основою для проведення оцінки ефективності програм розроблених на реалізацію стратегії та прийняття ефективних управлінських рішень» – підкреслила експертка проєкту Ірина Сторонянська.

«Інтерес, який представники органів місцевого самоврядування виявили до питання моніторингу реалізації стратегії, свідчить про їх розуміння, що затвердження стратегії – це не кінець процесу стратегування в громаді, а лише початок планомірного розвитку»  –  зазначив експерт проєкту Андрій Дуб. 

 

Ця публікація створена Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини в рамках проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів»  та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.